ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Väggbonad 14954007
nr 1495 4007
Margareta Wilk
(1921-2000), Sverige
Väggbonad, "Vinterjord". Signerad, daterad 1984,93x146 cm
Margareta Wilk född Fischer, svensk konstnär född 1921, död 2000.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:30:41
6/10 19:45:14
600 kr
10/10 18:56:07
Margareta Wilk
Läs mer om Margareta Wilk